Menu

 

23 KWI 2024

Lato w Lubaszu!

 Lato w Lubaszu! Zapraszamy

Szanowni Państwo! Drodzy Mieszkańcy!
Zachęcamy Państwa do zapoznania się z ofertą spędzenia kilku dni, weekendu a może całych wakacji nad Jeziorem Dużym w Lubaszu. W lipcu czekają nas zloty fanów motoryzacji, pomysłodawcy tych wydarzeń pracują od kilku miesięcy, by wszystko dopiąć na ostatni guzik. Najważniejszy komunikat związany ze zlotami, to informacja, że pomimo obecności kilkuset zlotowiczów, z całej Polski, wszystkie koncerty, imprezy towarzyszące są ogólnodostępne, darmowe i zapraszamy mieszkańców Gminy Lubasz i okolicznych miejscowości do udziału. W sierpniu zaplanowane są koncerty, spektakle i taneczne zabawy. W harmonogramie imprez i wydarzeń tradycyjnie nie zabraknie zawodów sportowych, turniejów dedykowanych mieszkańcom gminy i wczasowiczom. Publikujemy dzisiaj najważniejsze kwestie związane z obowiązującym w okresie wakacji cennikiem.
Dziękujemy osobom, które od wielu lat wypoczywają na terenie ośrodka w Lubaszu. Jeszcze w roku 2024 planowane są przez Samorząd Gminy Lubasz inwestycje związane z pomostami pływającymi, modernizacją obiektów. Nowy blask zyskał Amfiteatr, a na kolejne efekty zaplanowanych działań, jeszcze trochę będziemy musieli poczekać. Mieszkańcy bardzo zdecydowanie wskazują na potrzeby zmian w zakresie infrastruktury, dotyczącej terenu przy Jeziorze Dużym w Lubaszu.
Przedstawiamy również najważniejsze informacje:
Kąpielisko strzeżone funkcjonować będzie od 15.06.2024 do 31.08.2024 w godzinach 10.00-18.00. Na terenie Ośrodka znajduję się Kompleks Sportowy Orlik na którym wymieniona została nawierzchnia trawiasta, jest również kort tenisowy, workoutpark, ścieżka wokół jeziora, plac zabaw, drewniana wiata z miejscem na organizacje ogniska. Trwają prace remontowe elementów na skateparku oraz częściowa wymiana skrzynek elektrycznych na polu namiotowym. Podmioty zewnętrzne prowadzić będą punkt gastronomiczny i wypożyczalnie sprzętu pływającego. Mamy już rezerwacje kilku grup na obozy sportowe, z całodniowym wyżywieniem oraz rezerwacje pobytu osób indywidualnych.
Ośrodek w swojej ofercie ma 9 domków (w rozwinięciu zdjęcia domków, które na bieżąco będziemy aktualizować http://goklubasz.pl/site,pl,1215,oferta.html ), w których są miejsca noclegowe dla 4 - 6 osób, parcele z przyłączem elektrycznym i sanitariatami, zlokalizowanymi przy kompleksie Orlik. Sanitariaty dla wczasowiczów są w trakcie remontu - będą dostępne od weekendu majowego.
Rezerwacje prowadzić można za sprawą portali turystycznych, e-mailowo gok-lubasz@wp.pl lub telefonicznie 67 255 73 17
Recepcja w pełnym wymiarze czasowym funkcjonuje od połowy czerwca.
Pozdrawiamy i zapraszamy do Lubasza