Menu

 

06 CZE 2024

ROZŚPIEWANY MAJ

 W dniu 24 maja 2024 r. w Sanktuarium Królowej Rodzin w Lubaszu odbył się jubileuszowy V Przegląd Piosenki Maryjnej pod patronatem kustosza parafii ks. kan. Macieja Grzesia. Pomysłodawcą przeglądu był wiceprezes Lubaskiego Katolickiego Towarzystwa Uniwersytetów Ludowych Jan Pertek, natomiast organizacją zajęła się Biblioteka Publiczna Gminy Lubasz im. ks. Antoniego Ludwiczaka. Gościem eventu był dziekan Dekanatu Czarnkowskiego Krzysztof Makosz. W pięknej scenerii lubaskiego sanktuarium zabrzmiały piosenki maryjne wykonane przez 14 uczestników naszego dekanatu i nie tylko, niektórzy brali udział w przeglądzie kolejny już raz. Najmłodsza, Laura Wieczorek, miała cztery lata, zaś najstarsza Magdalena Sobotka to uczennica klasy pierwszej szkoły średniej. Na występ przyjechali soliści ze scholi „Promyczki” z Gniezna, prowadzeni przez panią Martę Wieczorek.

Wszystkie wykonania przepełniły nas wzruszeniem i nagrodzone zostały zasłużonymi brawami, przez licznie zgromadzoną widownię. Na pamiątkę tego wydarzenia uczestnicy otrzymali imienny dyplom i statuetkę. Wręczenia dokonali ks. kan. Maciej Grześ, prezes Lubaskiego Katolickiego Towarzystwa Uniwersytetów Ludowych Sławomir Łapawa oraz pomysłodawca Jan Pertek. Po wspólnym zdjęciu uczestnicy przeglądu na zaproszenie organizatorów przeszli do Gościńca Nazaret, na poczęstunek – sponsorowi bardzo dziękuję.
Dziękuję wszystkim uczestnikom a w szczególności scholi z Gniezna za uczestnictwo w występie, a pracownikom biblioteki i Gminnego Ośrodka Kultury w Lubaszu za wsparcie techniczne. Dziękuję ks. kustoszowi sanktuarium za użyczenie Gościńca.
Do zobaczenia za rok.
Beata Szymkowiak
Kier. biblioteki