Menu

 

17 GRU 2020

Wyniki konkursu "List do Św. Mikołaja"

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU "LIST DO ŚW. MIKOŁAJA"
 
Gminny Gminny Ośrodek Kultury w Lubaszu i Biblioteka Publiczna Gminy Lubasz im. ks. A. Ludwiczaka zorganizowała konkurs literacko - plastyczny adresowany do dzieci i młodzieży. Zadaniem uczestników było napisanie listu i/lub wykonanie dowolną techniką kartki świątecznej skierowanej do Św. Mikołaja, tematem nawiązując do spotkania z Mikołajem lub przygotowań do tegorocznych Świąt Bożego Narodzenia. Do organizatorów wpłynęło 28 prac. Znalazły się wśród nich listy pisane odręcznie i starannie oraz wiele wyjątkowych kartek świątecznych z życzeniami. Dzieci wykazały się pomysłowością i zaangażowaniem w tworzeniu pocztówek  wykorzystując również materiały z recyklingu, a pisząc list nie zapomniały o zachowaniu odpowiedniej formy,  wspominały, że kochają Mikołaja i czekają na niego z niecierpliwością.
W dniu 15 grudnia 2020 r. komisja konkursowa w składzie: Beata Szymkowiak - przewodnicząca, Maria Przewdzięk– członek, Marcelina Kuświk – członek, oceniła wszystkie prace zgłoszone do konkursu i przyznała nagrody w następujących kategoriach:
1. Dzieci w wieku przedszkolnym:
I miejsce – Oskar Spicker
II miejsce – Jagoda Banach
III miejsce – Fryderyk Graczyk
Wyróżnienie: Zuzia Krzyżanowska
2. Kategoria klasy I-IV:
I miejsce – Aleksandra Guzowska
II miejsce - Zuzanna Kędzierska
III miejsce - Hanna Ćwiek
Wyróżnienie - Magdalena Krysiak
3. Kategoria klasy V – VIII:
I miejsce – Tomasz Węglewski
II miejsce – Kalina Żaczek
III miejsce – Igor Bakiera
Laureaci konkursu zostaną dodatkowo powiadomieni telefonicznie i zaproszeni po odbiór nagród do Biblioteki Publicznej Gminy Lubasz im. ks. A. Ludwiczaka w godzinach 8:00 - 17:00 od czwartku (17 grudnia 2020r.).
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w naszym konkursie, laureatom serdecznie gratulujemy, a pozostałym dzieciom życzymy powodzenia w kolejnych konkursach organizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Lubaszu i Bibliotekę Publiczną Gminy Lubasz im. ks. A. Ludwiczaka.
Marcelina Kuświk
Biblioteka Lubasz
 
Prace konkursowe