Menu

Wypoczynek

  Ośrodek Wypoczynkowy

Na terenie Ośrodka znajdują się boiska sportowe ORLIK oraz amfiteatr, gdzie w sezonie odbywają się imprezy rozrywkowe i kulturalne, m in. Dni Lubasza, dożynki, imprezy sportowo - rekreacyjne, zabawy taneczne na wolnym powietrzu, ogniska, wycieczki po okolicy. Jedną z atrakcji jest możliwość zwiedzania odrestaurowanego wiatraka-koźlaka w Dębem, zlokalizowanego na najwyższym wzniesieniu w powiecie, z przepięknym widokiem na okolicę.Ośrodek dysponuje punktem gastronomicznym, kawiarnią,  placem zabaw dla dzieci, woroutparkiem, jest także Skate Park, blisko 30 parcelami i 40 miejscami noclegowymi w 9 domkach, są również miejsca parkingowe.
         Gmina Lubasz korzystając z nowoczesnej infrastruktury sportowej jest całoroczną areną zmagań w wielu dyscyplinach sportu. Najmłodsi mierzą swoje siły w Międzynarodowym Turnieju Piłki Nożnej Czaruś Cup, najlepsi freestylowcy z Polski rywalizują zimą z Mistrzami Europy i Świata w ramach Lubasz Freestyle Night. Dla mieszkańców gminy i całego regionu w lubaskiej hali sportowej dostępne są: 11-metrowa ścianka wspinaczkowa o zróżnicowanym poziomie trudności, także siłownia.

W  Lubaszu turysta znaleźć może wiele ciekawych i urokliwych, a nawet tajemniczych  miejsc, z bogatą historią, m.in. zabytkowy kościół (Sanktuarium) z polichromią prof. Wacława Taranczewskiego i Obrazem Matki Bożej Śnieżnej w ołtarzu z 1600 roku, miejsce wielu pielgrzymek; dzwonnica w stylu gotyku angielskiego; klasycystyczny pałac wraz z kompleksem parkowym; a w pobliskim Goraju znajduje się przepiękny zamek Hochbergów. Trasy wycieczkowe wśród lasów, grzyby, jagody, zwierzyna leśna, spokój, to atuty Lubasza.

Poszerzana systematycznie baza noclegowa ośrodka jest do dyspozycji wędkarzy, grzybiarzy, myśliwych, a także grup sportowych, wycieczek i innych grup turystycznych, tak w sezonie letnim, jak i poza sezonem.

Zapraszamy.

 

17 LUT 2021

Rezerwacje na 2021

Szanowni Państwo,   Ośrodek Wypoczynku w Lubaszu jest atrakcyjnym miejscem na spędzenie wakacji i wolnego czasu z najbliższymi. ...

czytaj dalej
11 CZE 2019

Zatrudnimy ratownika !

 UWAGA ! ZATRUDNIMY RATOWNIKA NA KĄPIELISKU W LUBASZU W OKRESIE  OD 1 LIPCA DO 31 SIERPNIA 2019 r. KONTAKT :  BIURO GMINNEGO ...

czytaj dalej